Získejte e-book zcela zdarma. Uveďte své jméno a e-mail, na který Vám bude zaslán odkaz ke stažení e-booku.

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Váš e-mail (vyžadováno)

Ochrana proti spamu (vyžadováno)
captcha

Počasí pro kalendář Outlooku

S počasím je problém. Zvláště při plánování. Odhadnout termín dovolené tak, aby skutečně bylo krásně při současných výkyvech je obtížné. Každý si ale chceme dovolenou pokud možno užít bez mraků.

Lze pro plánování využít různé průměrované kalendáře a kalendáře zpracovávající dlouhodobé pranostické údaje. A protože jsem konkrétně plánování letních i zimních dovolených kdysi pracně řešil také, některé tyto kalendáře mi významným způsobem pomohly. Přílohou jsou celkem 3 zpracované formou tabulky a také jako opakující se údaje pro diáře Outlook.

Tabulka poskytuje souhrn všech 3 kalendářů (tabulka ke stažení – PDF):

  • 1.řádek obsahuje souhrnný stoletý kalendář počasí. Jde o DLD pravděpodobnostní předpověď – zpracováno pro Outlook / stačí rozbalit stažený ZIP a vložit jednotlivé položky (nebo pomocí označení CTRL+A do diáře Outlooku/ vhodné pro všechny verze Outlooku) – kalendář pro Outlook (ZIP)
  • 2. řádek – Pranostický kalendář našich předků. Nejde o jednotlivé pranostiky, ale o shluky dní podle sledovaného počasí s přiléhavým názvem našich předků. Pravděpodobnost těchto údajů je 70 – 90%.
  • 3. řádek obsahuje průměrné teploty měřené v Klemetinu.

 

Štítky: ,

Napsat komentář