Získejte e-book zcela zdarma. Uveďte své jméno a e-mail, na který Vám bude zaslán odkaz ke stažení e-booku.

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Váš e-mail (vyžadováno)

Ochrana proti spamu (vyžadováno)
captcha

GTD – JAK rychle oddělit pracovní od soukromého

Význam značek a zkratek je popsán zde. Teď se podívejme na rychlost, kterou do systému Outlooku vnášejí.práce – hotový

Vše člením pomocí kategorií (kontextů) do činností a projektů. Projektem je všechno co má více kroků. Projekty dál pomocí značek člením na „rodinné“ tedy všechny, které se týkají domácnosti, rodiny, domu, zahrady, sklepů, garáží atd. I to co chci dělat DOMA patří do kontextu RD. V mém GTD má vše pro rodinu a domácnost značku * (AltGR+ (klávesa hned vedle pravého Shiftu)).

Ale i v rámci rodiny/domácnosti mám vícero projektů: vše co se týká zahrady, pergoly, bazénu apod., vše co se týká sklepů, kotelny apod., vše co se týká domácnosti (údržba, nápady, nákupy…), vše co se týká kultury (výlety, sporty, dovolené…) a také mám samostatný projekt na dětský pokojíček, který jsme kompletně přebudovávali a s tím se svezla spousta dalších věcí v domácnosti.

Důležité je, že projekt je vždy v hranatých závorkách mezi nimiž je název projektu: [zahrada], [sklep,kotelna] apod. Abych tento systém zjednodušil, vše k projektům domácnosti a rodiny jsem začal značit kontextem, který začíná [*]. Takže to v náhledu kategorií vypadá takto: [*]zahrada, pergola | [*]domácnost | [*]rodina(zábava.výlety.kultura…

Při plánování pracovních aktivit, když potřebuji velmi rychle od sebe oddělit věci vážící se k rodině/domácnosti a věci pracovní, mi pak stačí vložit do filtru jen znak *.

Postup:

GTD-RD..1

  1. v náhledovém okně úkolů zvolit pohled Aktivní
  2. v levém spodním rohu otevřít Byl použit filtr (pokud nereaguje – pak postup přes Menu: karta DomůZměnit zobrazeníMenu v okně dole: Spravovat zobrazení – vyhledat v tabulce položku/název okna: Aktivnítlačítko vpravo Změnittlačítko Filtr)
  3. vložení příkazu: záložka Upřesnittlačítko: Pole – v seznamu: Často používaná polenajít: Kategorie 
  4. do druhého okna Podmínka najít: Neobsahuje a do okna Hodnota vložit * a celý příkaz vložit tlačítkem Přidat do seznamu.GTD-RD.2
  5. odklikat tlačítky OK až na okno se seznamem aktivních úkolů a v tuto chvíli už se neobjevují úkoly mající příznak *, tedy doma.

Souvisí

Štítky: , , ,

Napsat komentář